Newsletter subscribe

כללי

לימודי צילום וידאו

Posted: 26 בפברואר 2015 בשעה 18:37   /   by   /   comments (0)

לימודי צילום וידאו כוללים מספר התמחויות שונות:

צילום עיתונות וצילום דוקומנטרי ,צילומי טלוויזיה,וקולנוע וצילום אירועים.כאשר לכל אחד מהם הדגשים המיוחדים לו.

  • צלם העיתונות- מתמקד בצד החדשותי הדוקומנטארי וביכולת לתמצת את הידיעה החדשותית לכתבה קצרה ובעלת מסר ברור אשר עובר במהירות ובבהירות לקורא הממוצע.
    צילום סרטים לטלוויזיה ולקולנוע- כאן יש דגשים שונים של יצירת מתח וציפייה תוך בנית העלילה תוך התחשבות בתסריט ובאופי השחקנים והתפאורה.נדרשות גם יכולות טכניות בתפעול ציוד צילום ותאורה בתנאים קשים וצילומי חוץ.
  • צילום אירועים וחתונות- צריך לדעת לשמר את אותם רגעים שלא יחזרו עוד לטובת המשפחה והחברים תוך ביום של סצנות מרגשות והנחית המצולמים שלא תמיד יודעים לעמוד לפני מצלמה בצורה מקצועית להוציא את הטוב ביותר שהם יכולים מבחינה פוטוגנית.

במהלך לימודי צילום וידאו הסטודנטים יקבלו יסודות טכניים חזקים של צילום מקצועי והפעלת מצלמות וידאו, ביחד עם לימוד שיטות צילום קלאסיות והתאמתן למדיום הספציפי תוך הדגשת האפקט הוויזואלי המתאים.כמו כן לימודי צילום וידאו כוללים היסטוריה של הצילום.וכן יסודות תיאורטיים ועקרונות מנחים ההכרחיים ליצירת וביום תסריטים משכנעים ומקצועיים.וגם התמודדות עם בעיות שכיחות ויכולות ארגון והפקה הנדרשים על מנת להוציא סרט אל הפועל.
לימודי עריכת וידאו:

אחד הענפים העיקריים של לימודי צילום וידאו הוא עריכת הוידאו.עריכת וידאו נעשית על ידי לקיחת סרט שלם חיתוך קטעים ממנו וחיבור הקטעים הנבחרים כולל שילוב קטעים ממקורות חיצוניים ליצירת אפקטים חזותיים ומרשימים,אשר מתאימים לתוכן העלילה ולמסר שהסרט מעביר.שילוב של מוסיקה ואפקטים קוליים וסינכרונם אל התסריט מהווה גם הוא חלק חשוב מאומנות עריכת הוידאו.חלפו הימים שבהם השתמשו לעריכת וידאו במפצל שחיבר כמה מקרנים ביחד כיום נעשית העריכה באמצעות תוכנות מחשב מתקדמות בטכניקה לא ליניארית המחלקת את הסרט לפסים הניתנים לגרירה ולהעברה בקלות ואשר מקלה על העורך להגיעה לתוצאה אליה הוא חותר.

בבתי ספר המלמדים לימודי עריכת וידאו לומדים טכניקות עריכה בסיסיות ומושגי יסוד והתאמתם לסגנונות שונים,התאמת עריכה לקטעים מילוליים לפרסומות לסרטי עלילה ועוד.במהלך הלימודים התלמיד ילמד לתפעל תוכנות מקצועיות הקימות בשוק כמו premiere וavid ויתרגל עליהם בפעל.וכן ילמד נוהלים בסיסיים בעריכה,על מנת להקנות לו את הכלים לתחילת עבודה מעשית.

בסיום הלימודים תקבלו מיומנות בעריכת סרטונים קצרים כמו תשדירי פרסום, קליפים, סרטי תעודה קצרים, שילוב אפקטים מיוחדים, יצירת פסקול; כמו כן תקבלו בקיעות בנושאים עיוניים אותם תוכלו להעביר בהמשך כהרצאות בנושאי מדיה ותקשורת שונים כמו השפעת הקולנוע על האומנות,התפתחות התעשיה הקולנועית וזרמים שונים באומנות העכשווית.

היכן ניתן ללמוד?

ישנו מספר רב של מוסדות צילום המעניקים כחלק מלימודי צילום מקצועי גם קורס צילום וידאו קצר או לימוד צילום וידאו ארוך יותר. אפשר ללמוד צילום וידאו בין השאר בשנקר,בקמרה אובסקורה,בחשיפה,במוסררה בירושלים ובטכניון בחיפה.

כמה זה עולה?

המחירים משתנים ממובד לימודים אחד לשני לפי משף הזמן החומר ותואר המוענק למסיימים.

תנאי רישום וקבלה לקורס צילום?

אם מדובר בקורס שאינו אקדמי אין בדרך כלל תנאי קבלה מלבד רצון כנה ללמוד ואמצעי תשלום רצוי כמובן שיהיה לתלמיד רקע טכני וציוד אותו מומלץ לרכוש לפני הקורס. שונה הדבר בקשר ללימודי צילום ועריכת וידאו במסגרת לימודי צילום לתואר בהם נדרשים מהתלמידים זכאות לבגרות,ציון משולב של בגרות ופסיכומטרי לפחות 500 ומעלה יכולת גבוהה באנגלית,ראיון אישי,תיק עבודות ומבחני מיון והתאמה,וגם לאחר מכן יתקבלו מספר מועמדים לפי תנאי המקום והמקומות הפנויים של הרשמה לתואר.

איפה ניתן לעבוד?

בסיום קורס לימודי צילום וידאו תוכלו להתקבל לעבודה בתחומים רבים כמו עולם הפרסום,הטלוויזיה, חברות פוסטפרודקשן, המדיה האינטראקטיבית והקולנוע הדיגיטלי. בעולם שבו הטכניקות מתחדשות ומתחלפות בקצב מהיר. המדיומים השונים כמו:סרטים מקוריים, ובלתי תלויים,אינטרנט,כבלים cd וdvd פתחו שדה פעולה רחב בפני אמנים חדשים ועולים.ליצירת מגוון אפשרויות תעסוקה במדיום ייחודי אשר בו ביטוי אישי עין חדה ומקצועיות מצטרפות יחד ליצור אמנות ייחודית ומרתקת.

Comments (0)

write a comment

Name E-mail Website

four × 1 =

Comment