Newsletter subscribe

כללי

לימודי צילום בחו"ל

Posted: 26 בפברואר 2015 בשעה 17:55   /   by   /   comments (0)

בעשור האחרון ישנה מגמה גוברת והולכת בקרב סטודנטים לצאת לחו"ל למטרת לימודים אקדמאים. בין הסיבות לתופעה היא העובדה שרמת ומגוון מסלולי הלימודים המוצעים לסטודנט הישראלי בחו"ל היא בדרך כלל גבוהה יותר מהרמה המקבילה בארץ.כמו כן מושפעת מגמה זו מהרצון לחוות ולהכיר את התרבות השונה ודרך החיים במדינה הזרה.

כמו בשאר התחומים גם על תחום לימודי הצילום לא פסחה תופעה זו. על פי דיווחים של סטודנטים שלמדו צילום מקצועי בחו"ל. לתכנית לימודי צילום בחו"ל ישנם כמה יתרונות משמעותיים על לימודים מסוגם בארץ. אמנם מצד אחד בלימודים בארץ נוצרים כבר במהלך הלימודים קשרים עם המעסיקים והסטודנט לומד להכיר את מהלך העניינים בתחום, דבר שמקל על השגת עבודה בסוף הלימודים.אך מצד שני בדרך כלל הרמה המקצועית בחו"ל גבוהה יותר ולניסיון שנרכש בעבודה שם עם מיטב הצלמים אין תחליף. כמו כן אם אתם שוקלים לחפש עבודה בחו"ל בסוף הלימודים הרי שבודאי האפשרויות רבות לעין ארוך.גם בארץ רזומה עם לימודי חוץ באחד המוסדות המובילים בחו"ל מרשים מאוד את המעסיקים ומהווה נקודת זכות בדרך למציאת עבודה.

היכן ניתן ללמוד?

היכן ניתן ללמוד-ובכן אפשרויות לימודי צילום בחו"ל הן כמעט בלתי מוגבלות,על קצה המזלג נזכיר רק שבין בתי הספר בחו"ל בעלי רמה גבוהה בלימוד צילום ובלימודי אומנות בכלל היא האקדמיה דה בלה ארטה באיטליה האוניברסיטה בפירנצה AIU-London ועוד ועוד.ללימודים באמריקה מומלץ לחפש באתר "נסד" שכולל את כול בתי הספר לאומנות באמריקה

יש לדעת שבכדי לקבל הכרה לתואר האקדמי בארץ לאחר השיבה מחו"ל ידרש הסטודנט הישראלי לפנות ליחידה להערכת תארים ודיפלומות במשרד החינוך שהוא המוסד האחראי בישראל על הכרת תארים לצורכי שכר.ניתן לבדוק במשרד החינוך שאכן המוסד בו אתם שוקלים ללמוד מוכר על ידם.וכן כדאי לבדוק שמוסד הלימודים זוכה גם להכרה בין לאומית רחבה ככל האפשר.

מהו משך זמן הלימודים?

זמן הלימודים נע בין 3 ל-4 שנים להשגת תאר עד קורס בודד של כמה חודשים כמו בארץ.

אך בניגוד לארץ לשוקלים לימודי צילום בחו"ל יש מגוון רחב של לימודים לא אקדמיים הנמשכים כשנה עד שנתיים. גם אם אינכם מעוניינים ללמוד להשגת תואר אקדמי כדאי לכם לבדוק מה יש לאוניברסיטאות ובתי הספר הפרטיים בחו"ל להציע עבורכם. לעיתים עדיף ללמוד שם קורס צילום לשם השגת דיפלומה (תעודה)בלבד. ישנו מגוון רחב של מקצועות אשר ניתן ללמוד בחו"ל בסביבה יוצרת ומפותחת אשר בארץ אינם ניתנים או ניתנים ברמה מצומצמת ולא מקצועית. אם אתה רוצה להיות נהג קטר,די ג'י,בר-מן או קונדיטור וגם כמובן אם תרצה ללמוד צילום קולנוע או משחק תוכל לקבל פרקטיקה מקצועית ותעודה בזמן קצר יחסית בחו"ל ללא הזדקקות לרמה אקדמית.

תנאי רישום וקבלה לקורס צילום:

בדרך כלל תנאי הקבלה בחו"ל נוחים יותר מאשר בארץ אולם בתחום הצילום אין לכך משמעות רבה במקומות רבים תדרשו למבחנים פסיכוטכניים וכן מבחנים בשפה האנגלית כמו מבחני sat tofel ielts אם אתם שוקלים לימודי צילום בחו"ל כדאי שמלבד סיכויי הקבלה והאפשרות למציעת עבודה תאספו מידע גם על מיקום האוניברסיטה,השפה המדוברת או הנלמדת,ביטוח רפואי, מעונות הסטודנטים והקרבה לקהילות יהודיות.כמו כן כדי לפנות למתרגם מקצועי לצורך הכנת המסמכים הדרושים והגשתם למוסדות הלימוד בזמן הנדרש עד למועד פתיחת הלימודים

כמה זה עולה?

עלות הלימודים בחו"ל שונה ממקום למקום יש מקומות בהם לימודי האומנות הם יקרים יותר מלימודים נחשקים כביכול כמו לימודי רפואה כמו רומניה ואילו באנגליה הם נמצאים בתחתית סולם המחירים לנתונים אלו יש לצרף את יוקר המחיה האפשרויות לעבודה ומלגות והוצאות הביטוח הרפואי.

נכון לפעמים אפשר להתבלבל מרוב האפשרויות שהעולם המודרני מציב לפנינו "מרוב דובים לא רואים את היער" אך זכרו כשם שהעולם הוא גדול כך האפשרויות למצוא את המקום המיוחד המתאים עבורכם באפן ספציפי ואשר יסיע לכם בעתידכם המקצועי רבות ומגוונות. על ידי חיפוש יסודי והשוואת מקומות לימוד רבים ככל האפשר תוכלו גם אתם בוודאי למצוא את מקום הנכון נסו ותיווכחו.

Comments (0)

write a comment

Name E-mail Website

4 × four =

Comment