Newsletter subscribe

כללי

לימודי צילום אופנה

Posted: 26 בפברואר 2015 בשעה 18:05   /   by   /   comments (0)

צילום הוא שוק קשה ביותר לפרוץ לתוכו,אך אם אתה מוכן לעבוד קשה,ויש לך דמיון פורה והיכולת לצלם דמויות מושלמות אתה נמצא בנקודת זינוק טובה.קורס צילום אופנה טוב של מרכז צילום מקצועי יקנה לך מלבד לימודי צילום אופנה טכניים כגון צילום סטודיו וצילום דיגיטאלי גם את העקרונות השיווקיים והמעשיים השייכים למי שרוצה להתמחות בתחום לימודי צילום אופנה ולהיות צלם מקצועי.

צלם אופנה חייב להיות מוצלח בשני תחומים עיקריים: ראשית עליו להיות צלם פורטרטים מעולה,ושנית עליו לדעת ליצור דמויות המתאימות לעולם השיווק.ועליו לדעת לשלב בין התחומים על מנת להצליח.

בנוסף על מנת להיות צלם אופנה מצליח עליך להיות בעל אהבה והערכה לבגדים יפים ומעוצבים, בלעדי תכונה זו לעולם לא תצליח להגיע לגבהים שמביאים הצלחה.צלם אופנה חייב להיות מעודכן בכל הדגמים האופנתיים החדשנים וצריך לדעת כיצד לנצל את דמיונו למכור דגמים חדשים.

שיווק זה המפתח-צלם אופנה צריך לדעת כיצד למכור את הדמויות אותם הוא מצלם למפרסמי האופנה.כיון שצלם האופנה עוסק בשיווק ומכירת בגדים.

בכדי לרכוש מוניטין כצלם אופנה,הדבר הראשון שעליך לעשות הוא להכין תיק עבודות מרשים.תיק העבודות חייב להציג את העבודות הטובות ביותר שלך ואת נקודת המכירה הראשונית שלך,הדבר השני והחשוב באותה מידה הוא להקים תיק עבודות און ליין-האתר האישי שלך.

בכדי להכין תיק עבודות עליך לשכור דוגמנית.לשם כך עליך להתקשר לסוכנות הדוגמנות המקומית,אינך חייב לשכור דוגמנית מפורסמת לתיק העבודות שלך,אתה צריך מישהי/מישהו שיודעים להתנהג היטב לפני מצלמה.כדי להצליח צריך לבנות קשרים מצוינים עם דוגמניות/ים יש דוגמניות/ים שקשה מאוד לעבוד איתם ולכן פסיכולוגיה תהווה מרכיב חשוב בהצלחה.אם אתה מתכוון לצלם מביתך עליך לספק עבורם חדר הלבשה.

אם דוגמנית אינה מרגישה טוב מאיזו שהיא סיבה הסשן יהיה בזבוז זמן.אפשר לדוגמנית שלך להציע את ההצעות שלה-לא משנה עד כמה הם רלוונטיות זה יעזור לשמור אותה רגועה ותוכל להשיג תוצאות טובות יותר.

כאשר תיק העבודות כבר מוכן אתה צריך להשיג עבורו חשיפה.אם כבר פרסמת עבודות בעבר-השתמש בהם כאשר אתה מציג את עבודותיך לפני עורכי התמונות.עליך לרקום יחסי עבודה טובים עם כל עורכי האופנה שתעבוד איתם לכן היה מקצועי.

עורכי צילומי אופנה מחפשים דמות תכליתית שמשדרת בברור תדמית או רעיון.עליך בתור צלם אופנה מוטלת העבודה ליצור דמויות כאלו.

כאשר תאסוף מספר גדול של דמויות אופנתיות,שלח אותם לסוכנות אופנה.עיתוני נשים בכל העולם קונים מאות תמונות בכל חודש.סוכנויות תמונות קימות על מנת למכור דמויות מצולמות ולחלק מסוכנויות האופנה הגדולות יש קונים בכל רחבי העולם.

סוכנויות מסוימות יכולות אפילו לחזור ולמכור את עבודותיך בשווקים שונים,ויש כאלה שיתנו לך עצות מועילות בהמשך הקרירה שלך.

הישאר מעודכן על ידי קריאת המגאזינים הרלוונטיים,למד את השוק ותמיד תהיה נכון לבדוק טרנדים משתנים,אל תפחד לעשות את הצעד הראשון,אם לעורך אופנה מסוים אין עניין בעבודתך-אל תדאג נסה לפנות למישהו אחר לרוב הצלמים הגדולים נדחו עבודות במהלך הקרירה שלהם.

רוב בתי הספר לצילום בארץ ובעולם מציעים מגמות של לימודי צילום אופנה שבדרך כלל יקרות יותר מהקורסים הבסיסיים,אם אתה באמת רוצה להתמחות כדי שתנסה לבדוק בשלב מסוים אפשרות של לימודי צילום אופנה על ידי עבודה כאסיסטנט אצל צלם מקצועי על מנת ללמוד את רזי המקצוע.

מהו משך זמן הלימודים?

זמן הלימודים נע בין כשנה בקורסים בסיסיים עד לכארבע שנים בלימודים לתואר במוסדות אקדמים.

כמה זה עולה?

המחיר משתנה בין מקומות הלימודים השונים ולפי זמן ומסלול הלימוד בדרך לימודי צילום אופנה הם יקרים יותר מקורסים בסיסיים ויכולים להגיע לעשרות אלפי שקלים במוסדות המעניקים תואר לבוגריהם.

היכן ניתן ללמוד?

בית הספר של רועי גליץ קורס בהנחית רפאל בן דור,מכללת ביטוי,בצלאל,תלתן,דרך צילום ועוד.

תנאי רישום וקבלה לקורס צילום?

לקורס שאינו אקדמי אין בדרך כלל תנאי קבלה מלבד רצון כנה ללמוד ואמצעי תשלום רצוי כמובן שיהיה לתלמיד רקע טכני וציוד אותו מומלץ לרכוש לפני הקורס אולם בלימודי צילום אופנה בדרך כלל נדרש רקע מוקדם רב יותר. שונה הדבר בקשר ללימודי צילום לתואר בהם נדרשים מהתלמידים זכאות לבגרות,ציון משולב של בגרות ופסיכומטרי לפחות 500 ומעלה יכולת גבוהה באנגלית,ראיון אישי,תיק עבודות ומבחני מיון והתאמה,לאחר מכן יתקבלו מספר מועמדים לפי תנאי המקום והמקומות הפנויים של הרשמה לתואר.

כמה מרוויח צלם אופנה?

צלם אופנה מהשורה הראשונה יכול להרוויח אלפי דולרים לסשן צילומים אחד.

Comments (0)

write a comment

Name E-mail Website

two + fourteen =

Comment